Çin’e ve Çinceye gönül vermiş bir filolog olarak, Çinceyi diğer dil seçenekleri arasından çıkarıp tamamen bu alanda uzmanlaşmaya kararlıyım.

Türkiye’de başlamış olduğum Çince öğrenimimi, Çin hükümetinin kapsamlı bursuyla Çin’de tamamlayıp, iyi bir dereceyle mezun oldum.

Çinceyi hem Türk öğretmenlerden, hem de Çinli öğretmenlerden ders alarak yabancı dil niteliğinde öğrenmiş biri olarak, temel ve orta düzey Çincenin, gramer yapısı ve Türkçedeki kıyaslarıyla vurgulanması açısından Türk öğretmenler tarafından öğretilmesini, B2 seviyesinden itibaren Çinli öğretmen ile öğrenime devam edilmesini desteklemekteyim.

Çin, yabancı öğrencilere sosyal, maddi ve hukuki anlamda güvenli ve konforlu bir öğrencilik hayatı sunmanın yanısıra, burslar konusunda da çeşitli fırsatlar barındıran bir ülkedir. Bu bağlamda, Çin’de dil öğrenimi görmek isteyen, lisans ya da yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilerime kendi tecrübelerim ve gözlemlerimle ışık tutup, burs başvuruları, okul araştırmaları konusunda rehberlik de yapmaktayım.

Çin’de bulunduğum yıllar içerisinde, dünyanın en büyük fuarlarından olan Kanton Fuarında pek çok kez Çince-Türkçe tercümanlık yaptım. Halen, gelen talepler doğrultusunda Çinli konuklar ve Çinli iş ortakları için yazılı-sözlü tercüme hizmeti vermekteyim.

Bence; mesleğini severek yapmanın da ötesinde, yapmayı sevdiğin işi meslek edinmek, iş hayatında başarı denkleminin en temel olgusudur.

Aldığım iyi eğitime ve öğrencilerimdeki memnuniyete dayanarak, İzmir’de ilk ve tek olmanın verdiği cesaret ve özgüvenle de, Çince ve girişimciliği sentezleyip bu oluşuma başladım. İzmir denince akla ilk gelen isim olmak, öncelikli hedefimdir.

2016 yılında temellerini atan genç bir oluşum olmanın gururu ve inancı ile hizmetinizdeyim.

Kursa Mesaj Gönder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar ile işaretlenmişlerdir